Mājas Autoziņas Atsauksmes Pārbaudes brauciens Jaunas automašīnas Tuning

Logins: (reģistrācija?) Paroli (aizmirsu?):

LV / Ziņas par auto LatvijāSezonas maiņa tuvojas: kādas riepas izvēlēties?

Pievienoja → alexpuskins | Publicēšanas datums → 6-09-2021, 19:20 | Skati → 562 | Komentāri → 0

Tāpat kā vasarā un rudenī gādājam pārtikas krājumus aukstajiem ziemas mēnešiem, tāpat arī laikus varam sākt gatavoties auto ziemas sezonai. No 1. decembra līdz 1. martam Latvijā visām automašīnām obligāti jābūt aprīkotām ar ziemas riepām. Tomēr nekad nevar zināt, kad tieši pārsteigs sals un temperatūra noslīdēs līdz 0 grādu atzīmei. Ja pirmais sals vai sniegs atnāk agrāk kā gaidīts, būtu saprātīgi jau laikus nomainīt riepas. Laicīgi nepadomājot par riepu nomaiņu, autovadītājs apdraud gan savu, gan citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību.

Sadarbībā ar sludinājumu portālu dalder.lv turpinājumā apskatīsim, kā vislabāk izvēlēties ziemas riepas sezonai. Dalder.lv ir viens no inovatīvākajiem sludinājumu portāliem, kurā vienkopus iespējams iegūt arī vairāk informācijas tieši par riepu pārdevējiem. Katrs ievietotais sludinājums piesaistīts noteikta lietotāja profilam, kas pielīdzināms individuālai mājaslapai. Pārdevējs var būt gan privātpersona, gan uzņēmums. Mini mājaslapā par katru pārdevēju var lasīt atsauksmes, kas var atvieglot lēmuma pieņemšanu par labu noteiktām riepām.

Kad mainīt riepas?

Apledojis ceļš un sniegs var piemeklēt daudz agrāk par likumā noteikto, jau pat tik drīz kā oktobrī. Tādā gadījumā vispareizāk būtu ziemas riepas nomainīt līdz ar pirmo salu. Ja laikā no 1. decembra līdz 1. martam automašīnas riepas arvien nav nomainītas, tiek piemērots naudas sods, kā arī tiek saņemts 1 soda punkts. Tāpat arī, iestājoties nelaimes gadījumam, apdrošināšanas kompānijas izvērtēs, vai autovadītājs bija izvēlējies riepas, kas ir atbilstošas laikapstākļiem.

Kā atšķiras ziemas riepas?

Vizuāli ziemas un vasaras riepas iespējams atšķirt pēc protektora zīmējuma. Tāpat tās atšķiras ar gumijas sastāvu. Ziemas riepām svarīgs aspekts ir elastīguma saglabāšana. Tās ir speciāli veidotas eksplutācijai aukstajos gada mēnešos temperatūrā līdz 7°C.

Kādi ir riepu veidi?

Izvēloties riepas, galvenokārt jāizvērtē tas, vai riepas būs ar radzēm vai bez, un no kāda sastāva tās būs - cietā vai mīkstā. Tas, kādas riepas būs piemērotas, atkarīgs no ceļiem, kādus autovadītājs izmanto ikdienā. Pieejamas arī vissezonas riepas, kuras izvēlas taupīgākie autovadītāji, tomēr no drošības viedokļa raugoties, tās tomēr nekalpo tik labi kā speciāli ziemas un apledojušiem ceļiem paredzētās.

Vissezonas riepas (apzīmētas ar identifikatoru AW - Any Weather) vispiemērotākās ir tiem autovadītājiem, kas ziemā ar auto pārvietojas ļoti reti un mēro nelielus attāllumus. Šīs riepas vairāk tomēr piemērotas vasarai, bet intensīva lietošana ziemas apstākļos nav paredzēta. Tāpat arī jāņem vērā, ka šīs riepas ātrāk nodils, ja autovadītājs ar tām pārvietojas visu cauru gadu, kas, savukārt, nozīmē, ka kopējais ietaupījums nemaz nebūs tik liels.

Riepas ar radzēm piemērotas tiem autovadītājiem, kas ikdienā brauc pa lauku ceļiem, kas parasti ir piesniguši vai apledojuši. Šīs riepas nodrošina sevišķi labu saķeri pat bargākajos ziemas apstākļos un laikā, kad ir sevišķi izteiktas temperatūras svārstības. Saistībā ar šo riepu veidu jāpatur prātā, ka tām nosprausts arī konkrēts laika posms, kad tās lietot aizliegts: 1. maijs līdz 30. septembris. Ja autovadītājs to neievēro, likumā paredzēts naudas sods. Tāpat noteiktās Eiropas valstīs šīm riepām uzstādīts aizliegums, kas nozīmē, ka dodoties ceļojumā uz ārzemēm, laicīgi jānoskaidro, vai radžotās riepas tur izmantot vispār drīkstēs. Ja ar šīm riepām autovadītājs pārvietojas pa pilsētām, kurās ir salīdzinoši labāki ceļa apstākļi un ielas tiek regulāri tīrītas, radžoto riepu dēļ rodas papildus troksnis un vibrācija.

Cietā vai mīkstā sastāva riepas?

Latvijas laikapstākļiem vispiemērotākās ir cietā sastāva riepas, jo tām ir laba saķere uz ledus vai sniega klātiem ceļiem, turklāt pilsētā tās ir klusas un nerada papildus troksni. Tā ir vispāriecienīta izvēle Skandināvu valstīs.

Mīkstā sastāva riepas, savukārt, piemērotas sausiem, labi notīrītiem un gludiem ceļiem. Tāpat arī ar tām var pārvietoties lietus laikā vai slapjdraņķī, tomēr tās nav piemērotas aukstam laikam, kad ceļi ir klāti ar sniegu vai apledojuši. Kopumā Eiropā šīs riepas izvēlas zemēs, kur ziemas ir diezgan maigas, mūsu platuma grādos tās var lietot autovadītājs, kas brauc ļoti uzmanīgi - tikai pēc tam, kad ceļa tīrītājs beidzis darbu un attīrījis ceļu no sniega.

Ātruma indeksa nozīme

Izvēloties ziemas riepas, jāpievērš uzmanība arī ātruma indeksam, kas parāda, kāds ir maksimāli atļautais ātrums braucot ar konkrētajām riepām - lielāku slodzi riepas izturēt nevarēs. Tas ir rādījums, kas parāda riepu izturību. Katram ātrumam ir atbilstošs burta apzīmējums. Piemēram, burts K apzīmē, ka maksimālais ātrums, braucot ar noteiktajām riepām, ir 110 km/h.

Spiediena nozīme

Ja riepās ir pārāk liels spiediens, tās var zaudēt elastību un kļūt cietas, kas, savukārt, automašīnu var padarīt grūti vadāmu. Pārāk maza spiediena ietekmē turpretī var tikt apgrūtināta stūrēšana, palielināties degvielas patēriņš un vispārēji apgrūtināta auto vadīšana. Tāpēc ieteicams pārbaudīt gaisa spiedienu riepās pēc iespējas regulāri. Šāda pārbaude pieejama lielākoties visās degvielas uzpildes stacijās jebkurā diennakts laikā.

Sagatavo riepas laicīgi!

Ziema bieži vien atnāk kā pārsteigums - ne ceļa uzturētāji, ne autovadītāji nevar zināt, kad tieši tā ieradīsies, tāpēc vienmēr jābūt gatavībā piemēroties tās līdzi nestajiem jaunajiem apstākļiem. Automašīnas riepas dalder.lv apskatīt un pasūtīt iespējams visa gada laikā. Turpat sludinājumu portālā var sazināties arī ar pārdevēju caur onine čata platformu, kā arī pie katra pārdevēja profila jeb mini mājas lapas iegūt vairāk informācijas. Tas ir sludinājumu portāls, kas darbojas vienlaikus arī kā tirgus platforma - pēc katra pirkuma iespējams atstāt atsauksmi, kas uzlabo gan iepirkšanās drošību, gan palīdz pārdevējiem veiksmīgāk iekarot pircēju uzticību. Turklāt dalder.lv sludinājumus iespējams ievietot bez maksas.

Reģistrējies jau šodien un meklē savas jaunās ziemas riepas dalder.lv!

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/

Cienījamais apmeklētāj, jūs ienācāt vietnē kā nereģistrēts lietotājs. Mēs iesakām vai nu ievadīt vietni zem sava vārda.

Navigācija
Reklāma
Ieteicams

Citu dienu internetā parādījās interesantas ziņas, kas vēsta, ka kādam autovadītājam no Somijas piemērots lielākais naudas sods valsts vēsturē. Summa sasniedza aptuveni 10,5 miljonus rubļu pēc pašreizējā kursa (121 tūkstotis eiro).

Mopar '22 Dodge Durango ir īpaša parastā Dodge Durango versija, kas nesen tika prezentēta apmeklētājiem Lasvegasas auto izstādē. Automašīna ir veltīta skaļam datumam, proti, Mopar filiāles 85. gadadienai, kas savas pastāvēšanas gados autobraucējiem ir devusi daudz lielisku automašīnu.